Login:

Heslo:

Dnes je: středa, 28. 9. 2022 Svátek má: Václav

 

Vitamin H, biotin, je kyselina odvozená od derivátu imidazolylpentanové kyseliny, která patří do skupiny tzv. vitagenů. Vitageny jsou látky, které mají význam stavebních a energetických zdrojů pro organismus. Biotin funguje v organismu jako přenašeč tzv. aktivní kyseliny uhličité.
POUŽITÍ:
Používá se k léčbě jeho nedostatku v těle, který se projevuje především kožními příznaky spojenými se zánětem kůže, zánětem očních spojivek, zvýšenou citlivostí, zvýšeným výtokem kožního mazu především u dětí, dále únavou, svalovými bolestmi a svalovou ochablostí. Používá se také jako doplněk celkové výživy.
NEPODÁVAT PŘI:
přecitlivělosti organismu na vitamin H. Opatrnosti je třeba v těhotenství.
 
NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Při podávání spolu s ostatnímivitaminy v malých profylaktických dávkách jsou nežádoucí účinky nepatrné. Může se objevit nevolnost, zvracení, bolesti v oblasti břišní a někdy i bolesti hlavy.
MOHOU SE UŽÍVAT I JINÉ LÉKY?:
Při současném podávání tetracyklinových antibiotik a léků snižujících překyselení žaludeční šťávy může dojít k jeho sníženému vstřebávání.
DÁVKOVÁNÍ:
Denní potřeba biotinu je 150-300 mikrogramů je zcela dostačující. Tato dávka by měla býti plně dodána tělu přijímanou potravou a také produkcí mikrobů ve střevě. Jen u osob, které mají snížené vstřebávání látky ze zažívacího traktu, musí se tato denní dávka doplňovat. V doplňkové léčbě základního onemocnění ve směsi vitaminů je dávka biotinu menší okolo 50 mikrogramů/den.
UPOZORNĚNÍ:
Podávání vitagenů konsultovat s lékařem!
 
    Svatá Anna
    TOPlist
     
    Naše poslání je prosté: KVALITNÍ LÉČIVA, KONKURENČNÍ CENY, SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK
    © 2006, Lékárna U Sv.Anny, s.r.o.